Twierdza Kołobrzeg

Łączność ze zlotu na 15500 kilometrów

Łączność ze zlotu na 15500 kilometrów

W minioną sobotę odbył się Piknik Zimnowojenny w Rogowie. Oprócz zaprezentowanych pojazdów i dioram rekonstruktorów oraz namiotów Muzeum Oręża Polskiego, swoje stanowisko wystawili również radioamatorzy z Bałtyckiego Stowarzyszenia Krótkofalowców. Udział krótkofalowców w tym wydarzeniu stał się poniekąd tradycją.

Piknik Zimnowojenny w Rogowie

Piknik Zimnowojenny w Rogowie

Pikniki organizowane przez Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu cieszą się dużym zainteresowaniem. Nie inaczej było w przypadku dzisiejszego Pikniku Zimnowojennego, zorganizowanego w Rogowie, przy powstającym Muzeum Lotnictwa i Techniki Wojskowej.

Łączność ze zlotu na 8600 kilometrów

Łączność ze zlotu na 8600 kilometrów

Bałtyckie Stowarzyszenie Krótkofalowców również wzięło udział w 8 Zlocie Zimnowojennym. Niestety, fatalna aura w sobotni poniedziałek spowodowała, że zalało im część sprzętu. Ale się nie poddali.

8 Zlot Zimnowojenny za nami

8 Zlot Zimnowojenny za nami

W strugach deszczu rozpoczynał się 8 Zlot Zimnowojenny, który w tym roku odbywał się wyjątkowo na Nabrzeżu Pasażerskim pod latarnią morską. Nie tylko lało. Były dwie burze, grad, a do tego porywisty i sztormowy wiatr.

Historia Garnizonu Kołobrzeg na VIII Zlocie

Historia Garnizonu Kołobrzeg na VIII Zlocie

Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu we współpracy z Fundacją Historia Kołobrzegu po raz ósmy organizuje Zlot Zimnowojenny, którego celem jest ukazanie techniki i munduru Wojska Polskiego, a także innych armii w okresie zimnej wojny.

VII Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

VII Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

Zakończył się VII Zlot Zimnowojenny, który w Kołobrzegu odbywał się po raz czwarty, a tak naprawdę po raz trzeci, bo w roku ubiegłym, ze względu na ograniczenia epidemiczne, impreza miała charakter piknikowy.

Zlot już za mniej niż 2 tygodnie

Zlot już za mniej niż 2 tygodnie

VII Zlot Zimnowojenny już 17 lipca. Przygotowania do tej imprezy weszły w fazę zaawansowaną. Będą rekonstruktorzy, będzie wojskowy sprzęt i wiele atrakcji.

Zlot Zimnowojenny w Porcie Jachtowym

Zlot Zimnowojenny w Porcie Jachtowym

Zlot Zimnowojenny odbył się już po raz szósty i w swojej historii po raz trzeci w Kołobrzegu. Impreza powróciła nad morze, po trzyletniej tułaczce w atomowym Podborsku.

V Zlot Zimnowojenny w Podborsku

V Zlot Zimnowojenny w Podborsku

Dziś zakończył się V Zlot Zimnowojenny w Podborsku. Impreza trwała de facto od piątku.To kolejna odsłona imprezy, która odbyła się przy Muzeum Zimnej Wojny.

IV Zlot Zimnowojenny

IV Zlot Zimnowojenny

14 lipca 2018 roku odbył się kolejny już Zlot Zimnowojenny. Impreza odbyła się po raz drugi w Podborsku, gdzie znajduje się Muzeum Zimnej Wojny.

III Zlot Zimnowojenny

III Zlot Zimnowojenny

W sobotę 15 lipca 2017 r.  stawiliśmy się na III Zlot Zimnowojenny. Tym razem odbywał się w Podborsku w Muzeum Zimnej Wojny.

II Zlot Zimnowojenny

II Zlot Zimnowojenny

Ponad 30 pojazdów wojskowych, czołg T34-85, czołg T55 i samolot Bies - to wszystko można było zobaczyć na lipcowej odsłonie II Zlotu Zimnowojennego.

Zimna Wojna w Kołobrzegu

Zimna Wojna w Kołobrzegu

 Za nami I Zlot Zimnowojenny, który odbył się na tzw. "Małpim Gaju", czyli dawnym wojskowym Ośrodku Sprawności Fizycznej.

I Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

I Zlot Zimnowojenny w Kołobrzegu

Startuje nowa impreza historyczna w Kołobrzegu. W całości jest ona związana z rekonstruowaniem okresu zimnej wojny.

Zlot Zimnowojenny


Zlot Zimnowojenny to plenerowa impreza historyczna, która w Kołobrzegu odbywa się od 2015 roku. Ze względu na brak terenu, przez 3 lata przedsięwzięcie to realizowane było w Podborsku przy Muzeum Zimnej Wojny. Od 2020 roku zlot powrócił do Kołobrzegu, a w 2021 roku zakotwiczył na zlotowisku na dawnym "Bastionie", gdzie odbyła się największa do tej pory edycja. Pierwszym organizatorem imprezy była Fundacja Historia Kołobrzegu we współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu i tak jest po dziś dzień. Imprezie patronuje starosta Tomasz Tamborski i prezydent Anna Mieczkowska.

ZLOT 2022
Impreza odbędzie się w dniach 15-17 lipca 2022 roku. Zapraszamy rekonstruktorów i odtwórców historycznych na koszerną część zlotowiska. Zapraszamy także właścicieli pojazdów historycznych.

Facebook wydarzenia: https://www.facebook.com/Zlot-Zimnowojenny-111034221260633

Komendant zlotu: Robert Dziemba

Komendant placu: Dawid Jawdyk

Szef sztabu zlotu: Tomasz Łowkiewicz

Kontakt: tel. 500 166 222

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.