Twierdza Kołobrzeg

Historia Kompanii Radiotechnicznej w Przećminie

Historia Kompanii Radiotechnicznej w Przećminie

8 kilometrów w linii prostej od ujścia Parsęty do morza, czyli poza granicami miasta Kołobrzeg, ulokowano jednostkę wojskową. Chociaż podlegała pod dowództwo w Gryficach, to zaliczana była do Garnizonu Kołobrzeg.

Bomba atomowa na Kołobrzeg


Taj jak w okresie PRL, jej obywatele żyli w przekonaniu, że Polska, jako członek bloku miłującego pokój, jest poza zasięgiem amerykańskich głowic jądrowych, tak i dzisiaj wiedza ta, jak i wiele innych tajemnic Zimnej Wojny, pozostaje znana jedynie miłośnikom tego tematu. Prawda jest jednak o wiele bardziej smutna: znajdowaliśmy się w centrum odwetowego uderzenia atomowego NATO jako ośrodek Mutual Assured Destruction (MAD).

Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.