Twierdza Kołobrzeg

GRH Kołobrzeg na Nocy Muzeów w Kołobrzegu

GRH Kołobrzeg na Nocy Muzeów w Kołobrzegu

Zwiedzanie po ciemku? Niekoniecznie. Europejska Noc Muzeów to jedyna okazja w roku nie tylko bezpłatnego zwiedzania muzeów, ale także skorzystania z dodatkowych atrakcji. Jedną z nich było GRH Kołobrzeg.

W tym roku w Kołobrzegu na Noc Muzeów udostępniona została wystawa w Muzeum Miasta Kołobrzeg, która przez lata nocami była zamknięta. Coroczna muzealna noc rozpoczęła się recitalem saksofonowym w wykonaniu Czesława Zdrojewskiego na balkonie Pałacu Braunschweigów. Zanim jednak muzyk wystąpił, oficjalnego otwarcia zwiedzania dokonał starosta Mirosław Tessikowski strzałem z muszkietu.

Na tych, którzy czekali w kolejce, czekała wystawa o dziejach Jakuba Adebara, którego 500 rocznica ścięcia przypada w tym roku. Następnie można było zwiedzić wystawę czasową "Tak się żyło w PRL-u" oraz wystawę metrologiczną. Na wejście do Muzeum Miasta Kołobrzeg trzeba było nieco poczekać, gdyż tam odbywało się zwiedzanie z przewodnikiem. Na mieszkańców i turystów czekał film z okazji obchodzonej 60 rocznicy istnienia muzeum, zaś na wystawie głównej pojawiły się nowe zabytki. Ponadto, na placu zabaw za muzeum pojawili się rekonstruktorzy. Można było zapoznać się ze średniowiecznym orężem, poznać tajniki broni czarnoprochowej, ustawić armatę czy zerknąć na wyposażenie ludowego Wojska Polskiego.


Administratorem danych osobowych jest Grupa Rekonstrukcji Historycznych Kołobrzeg z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Złotej 3/9 78-100 Kołobrzeg, z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 512-583-918. Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa..

Copyright © 2015-2023 GRH Kołobrzeg, tel. 500 166 222. Wszelkie prawa zastrzeżone.